Разлика помеѓу преработките на „Трансилванија“

с
r2.7.1) (Бот Менува: eo:Transilvanio (historia teritorio)
с (r2.6.5) (Бот Додава: hy:Տրանսիլվանիա)
с (r2.7.1) (Бот Менува: eo:Transilvanio (historia teritorio))
[[be:Трансільванія]]
[[be-x-old:Трансыльванія]]
[[bg:Трансилвания]]
[[bar:Simbiagn]]
[[bs:Transilvanija]]
[[br:Treuzsilvania]]
[[bg:Трансилвания]]
[[ca:Transsilvània]]
[[cs:Sedmihradsko]]
[[en:Transylvania]]
[[es:Transilvania]]
[[eo:Transilvanio (historia teritorio)]]
[[eu:Transilvania]]
[[fa:ترانسیلوانی]]
24.517

уредувања