Разлика помеѓу преработките на „Западна Европа“

Одземени 209 бајти ,  пред 8 години
с (r2.7.2) (Бот Менува: yo:Apáìwọ̀òrùn Europe)
 
== Држави во Западна Европа ==
* {{flag|БЕЛ}}
* {{flag|ИРС}}
* {{flag|ЛУК}}
* {{flag|МОН}} - понекогаш се смета и за јужноевропска земја
* {{flag|ВБР}}
* {{flag|ХОЛ}}
* {{flag|ФРА}}
 
== Карти за Западна Европа ==
Анонимен корисник