Разлика помеѓу преработките на „Енциклопедија Британика“

с
r2.7.1) (Бот Додава: sh:Enciklopedija Britanika
с (r2.5.2) (Бот Менува: la:Encyclopaedia Britannica)
с (r2.7.1) (Бот Додава: sh:Enciklopedija Britanika)
[[bn:এনসাইক্লোপিডিয়া ব্রিটানিকা]]
[[zh-min-nan:Encyclopædia Britannica]]
[[bs:Encyclopædia Britannica]]
[[bg:Енциклопедия Британика]]
[[bs:Encyclopædia Britannica]]
[[ca:Encyclopædia Britannica]]
[[cs:Encyclopædia Britannica]]
[[sl:Enciklopedija Britannica]]
[[sr:Енциклопедија Британика]]
[[sh:Enciklopedija Britanika]]
[[fi:Encyclopædia Britannica]]
[[sv:Encyclopædia Britannica]]
86.434

уредувања