Ќаба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: su:Ka'bah
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: ckb:کەعبە)
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Ka'bah)
[[be-x-old:Кааба]]
[[bcl:Kaaba]]
[[bs:Kaba]]
[[bg:Кааба]]
[[bs:Kaba]]
[[ca:Kaba]]
[[cs:Ka'ba]]
[[sr:Каба]]
[[sh:Kaba]]
[[su:Ka'bah]]
[[fi:Kaaba]]
[[sv:Kaba]]
24.517

уредувања