Разлика помеѓу преработките на „Златна Орда“

Додадени 27 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: os:Зæрин Орда
с (r2.7.2) (Бот Менува: vi:Hãn quốc Kim Trướng)
с (r2.7.1) (Бот Додава: os:Зæрин Орда)
[[be:Залатая Арда]]
[[be-x-old:Залатая Арда]]
[[bs:Zlatna horda]]
[[bg:Златна орда]]
[[bs:Zlatna horda]]
[[ca:Horda d'Or]]
[[cv:Ылтăн Урта]]
[[hr:Zlatna Horda]]
[[id:Angkatan Emas]]
[[os:Зæрин Орда]]
[[it:Khanato dell'Orda d'Oro]]
[[he:אורדת הזהב]]
86.434

уредувања