Голема повелба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 43 бајти ,  пред 11 година
една реценица
[проверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(една реценица)
[[zh-yue:大憲章]]
[[zh:大憲章]]
сузе насковскаа. 7б одд.
Анонимен корисник