Разлика помеѓу преработките на „Борис ІІІ“

Додадени 34 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с
| name = Борис ІІІ Обединител
| title = Цар на Бугарите
| image = [[ПодатотекаFile:Boris3bulgaria1894HM Boris III of Bulgaria.jpg|200pxthumb|Борис III Цар на Бугарите]]
| caption =
| reign = [[3 октомври]] [[1918]] - [[28 август]] [[1943]]
Анонимен корисник