Разлика помеѓу преработките на „Скандиум“

Додадени 16 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ia:Scandium
с (r2.7.1) (Бот Додава: ka:სკანდიუმი)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ia:Scandium)
[[bn:স্ক্যানডিয়াম]]
[[be:Скандый]]
[[bs:Skandijum]]
[[bg:Скандий]]
[[bs:Skandijum]]
[[ca:Escandi]]
[[cv:Сканди]]
[[io:Skandio]]
[[id:Skandium]]
[[ia:Scandium]]
[[is:Skandín]]
[[it:Scandio]]
86.434

уредувања