Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Историја-никулец“

с
нема опис на уредувањето
 
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr><td>[[Слика:Wiki_istorija2.png|40px]]</td><td>''&nbsp;Оваа статија поврзана со [[историја]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td></tr></table></div>[[Категорија:Историски никулци|*]]<noinclude>
#redirect [[Шаблон:Историја-никулец]]
[[Категорија:Никулец]]
 
[[bg:Шаблон:История-мъниче]]
[[ca:Plantilla:Esborrany d'història]]
[[cs:Šablona:Historický pahýl]]
[[en:Template:Hist-stub]]
[[fr:Modèle:Ébauche histoire]]
[[lv:Veidne:Vēst-aizmetnis]]
[[tr:Şablon:Tarih-taslak]]
</noinclude>