Вебер (единица): Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Бот Додава: en:Weber (unit)
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: '''Вебер''' (симб: '''Wb''', '''Вб''') is the единица за магнетен тек од [[SI сист...)
 
с (r2.7.2) (Бот Додава: en:Weber (unit))
[[et:Veeber]]
[[el:Βέμπερ (μονάδα μέτρησης)]]
[[en:Weber (unit)]]
[[es:Weber (unidad)]]
[[eo:Vebero]]
5.636

уредувања