Генерална дирекција за надворешна безбедност: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Directorate-General for External Security)
Нема опис на уредувањето
 
Одделот за операции е наменет за подготвување на тајните операции и нивна реализација.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
==Надворешни врски==
* [http://www.defense.gouv.fr/dgse/ Официјално мрежно мресто на ГДНБ]
 
[[ca:Direcció General de la Seguretat Exterior]]
295

уредувања