Отвори го главното мени

Промени

Одземени 18 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: lt:Būdvardis
[[la:Adiectivum]]
[[lv:Īpašības vārds]]
[[lt:Būdvardis (lietuvių kalba)]]
[[li:Adjectief]]
[[ln:Likonzámí]]
24.517

уредувања