Разлика помеѓу преработките на „Индоевропски јазици“

с
r2.6.4) (Бот Менува: hr:Indoeuropski jeziici
с (r2.6.4) (Бот Менува: hr:Indoeuropski jeziici)
[[hi:हिन्द-यूरोपीय भाषा-परिवार]]
[[hsb:Indoeuropske rěče]]
[[hr:IndoeuropskaIndoeuropski jezična porodicajeziici]]
[[io:Indo-Europana linguaro]]
[[id:Rumpun bahasa Indo-Eropa]]
126.286

уредувања