Силициум диоксид: Разлика помеѓу преработките

с
r2.6.4) (Бот Менува: fa:سیلیسیم دی اکسید
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: el:Διοξείδιο του πυριτίου)
с (r2.6.4) (Бот Менува: fa:سیلیسیم دی اکسید)
[[es:Óxido de silicio (IV)]]
[[eu:Silizio dioxido]]
[[fa:سیلیسیم دی اکسید]]
[[fa:سیلیس]]
[[fr:Silice]]
[[ko:이산화 규소]]
127.230

уредувања