Разлика помеѓу преработките на „Денариј“

Додадени 14 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: eo:Denaro
с (r2.7.1) (Бот Додава: no:Denarius)
с (r2.7.1) (Бот Додава: eo:Denaro)
[[ar:ديناريوس]]
[[an:Denario]]
[[br:Diner]]
[[bg:Денарий]]
[[br:Diner]]
[[ca:Denari]]
[[cs:Denár]]
[[en:Denarius]]
[[es:Denario]]
[[eo:Denaro]]
[[eu:Denario]]
[[fr:Denier (monnaie)]]
24.517

уредувања