Разлика помеѓу преработките на „Железничка станица Хајдарпаша“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Haydarpasa train station.jpg|thumb|right|250px|HaydarpaşaЖелезничка trainстаница stationХајдарпаша]]
 
'''Железничката станица Хајдарпаша''' ([[турски]]: ''Haydarpaşa Garı'') е почетна и главна железничка станица на азискиот дел од градот [[Истанбул]], [[Турција]]. Првата станица била изградена во [[1872]] година.
 
== Наводи ==
{{Reflistнаводи}}
 
== Надворешни врски ==