Разлика помеѓу преработките на „Омов закон“

Додаден 31 бајт ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: pnb:اوہم دا قنون
с (r2.6.4) (Бот Додава: kk:Ом Заңы)
с (r2.7.1) (Бот Додава: pnb:اوہم دا قنون)
[[bn:ও‍’মের সূত্র]]
[[be:Закон Ома]]
[[bg:Закон на Ом]]
[[bs:Ohmov zakon]]
[[br:Lezenn Ohm]]
[[bg:Закон на Ом]]
[[ca:Llei d'Ohm]]
[[cs:Ohmův zákon]]
[[no:Ohms lov]]
[[nn:Ohms lov]]
[[pnb:اوہم دا قنون]]
[[pl:Prawo Ohma]]
[[pt:Lei de Ohm]]
86.434

уредувања