Разлика помеѓу преработките на „Делфин“

Додадени 19 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: su:Lumba-lumba
с (r2.7.1) (Бот Додава: cv:Шыв сыснисем)
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Lumba-lumba)
[[be-x-old:Дэльфіны]]
[[bcl:Lumod]]
[[bg:Делфинови]]
[[bo:མཚོ་ཕག]]
[[bs:Delfin]]
[[br:Delfin]]
[[bg:Делфинови]]
[[ca:Dofí]]
[[cv:Шыв сыснисем]]
[[sr:Delfin]]
[[sh:Delfin]]
[[su:Lumba-lumba]]
[[fi:Delfiinit]]
[[sv:Delfiner]]
24.517

уредувања