Разлика помеѓу преработките на „Бутан (гас)“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: bg:Бутан (алкан)
с (r2.6.4) (Бот Менува: sl:Butan (plin))
с (r2.6.4) (Бот Менува: bg:Бутан (алкан))
[[be:Бутан, рэчыва]]
[[be-x-old:Бутан (рэчыва)]]
[[bg:Бутан (Алканалкан)]]
[[bs:Butan (plin)]]
[[bg:Бутан (Алкан)]]
[[ca:Butà]]
[[cs:Butan]]
125.774

уредувања