Разлика помеѓу преработките на „Авогадров закон“

Додадени 35 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fa:قانون آووگادرو
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Avogadroren legea)
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:قانون آووگادرو)
[[az:Avoqadro qanunu]]
[[be:Закон Авагадра]]
[[bs:Avogadrov zakon]]
[[bg:Закон на Авогадро]]
[[bs:Avogadrov zakon]]
[[ca:Llei d'Avogadro]]
[[cs:Avogadrův zákon]]
[[es:Ley de Avogadro]]
[[eu:Avogadroren legea]]
[[fa:قانون آووگادرو]]
[[fr:Loi d'Avogadro]]
[[ga:Dlí Avogadro]]
5.104

уредувања