Разлика помеѓу преработките на „Атомска единица за маса“

с
нема опис на уредувањето
с
с
Нејзината вредност изнесува 1,66x10<sup>-27</sup>[[Килограм|kg]].
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Атомска маса, Единица за}}
[[Категорија:Единици за маса|Атомска]]
[[Категорија:Атомска хемија]]
[[Категорија:Метрологија]]
 
[[ar:وحدة كتل ذرية]]