Разлика помеѓу преработките на „Инквизиција“

Додадени 38 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ml:മതവിചാരണകൾ
с (r2.7.2) (Бот Менува: ga:An tIonchoisne)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ml:മതവിചാരണകൾ)
[[be:Святая інквізіцыя]]
[[be-x-old:Сьвятая інквізыцыя]]
[[bg:Инквизиция]]
[[bar:Inquisition]]
[[bs:Inkvizicija]]
[[bg:Инквизиция]]
[[ca:Inquisició]]
[[cs:Inkvizice]]
[[lt:Inkvizicija]]
[[hu:Inkvizíció]]
[[ml:മതവിചാരണകൾ]]
[[arz:محاكم التفتيش]]
[[ms:Pasitan]]
4.506

уредувања