Римска брокула: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија Сорта | name = Римска брокула | image = Brassica romanesco.jpg | image_caption = Римска брокула | ...)
 
сНема опис на уредувањето
*[http://www.fourmilab.ch/images/Romanesco/ Фрактални прехранбени артикли: Самосличност на полиците] {{en}}
* [http://aleksandarrodic.com/renderman/matrix.html Сметачко моделирање на римска брокула] - Александар Родиќ {{en}}
 
[[Категорија:Зелкоцветни]]
[[Категорија:Зеленчук]]