Разлика помеѓу преработките на „Селевкидско Царство“

с
r2.7.1) (Бот Додава: su:Kakaisaran Seleukia
с (r2.7.2) (Бот Менува: az:Selevkilər imperiyası; козметички промени)
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Kakaisaran Seleukia)
[[sr:Селеукидско царство]]
[[sh:Seleukidsko Kraljevstvo]]
[[su:Kakaisaran Seleukia]]
[[fi:Seleukidit]]
[[sv:Seleukiderna]]
4.506

уредувања