Разлика помеѓу преработките на „Паралово“

Додадени 297 бајти ,  пред 8 години
(Одбиена последната промена во текстот (од 94.100.96.206) и вратена ревизијата 2162194 на Raso mk)
== Културни и природни знаменитости ==
 
== Редовни настани ==
Паралово фест - настан на кој се собираат сите луѓе во селото и прават натпревар кој прв ке ја измолзе кравата не друго...во моментот имаме само 2ца натпреварувачи.
 
== Личности ==
Анонимен корисник