Разлика помеѓу преработките на „Паралово“

Одземени 179 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 213.135.162.200 (разговор), вратено на последната верзија на 31.11.96.251)
 
== Економија ==
Главно средство за финансиски трансакции е коњската пот.
 
== Демографија ==
Според пописот од 2002 во селото живеат 5 души, а во 2007 останати се само двајца и тие се скарани.
 
== Општествени институции ==
 
 
== Културни и природни знаменитости ==
Регионалниот пат "Пато"
 
== Редовни настани ==