Разлика помеѓу преработките на „Паралово“

Додадени 66 бајти ,  пред 9 години
 
== Демографија ==
Според пописот од 2002 во селото живеат 5 души, а во 2007 останати се само двајца и тие се скарани.Секој Kurojден се кола никако да се закола!!!!
.
 
Анонимен корисник