Динамичен систем: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Динамични системи| ]]
[[Категорија:Теорија на системите]]
[[Категорија:Системи]]
 
[[de:Dynamisches System]]