Разлика помеѓу преработките на „Паскал (програмски јазик)“

с
r2.5.2) (Бот Менува: sl:Paskal (programski jezik)
с (r2.7.1) (Бот Додава: kk:Паскаль тілі)
с (r2.5.2) (Бот Менува: sl:Paskal (programski jezik))
[[be:Pascal]]
[[be-x-old:Pascal]]
[[bg:Паскал (език за програмиране)]]
[[bar:Pascal (Programmiersprach)]]
[[bs:Pascal programski jezik]]
[[bg:Паскал (език за програмиране)]]
[[ca:Pascal (llenguatge de programació)]]
[[cv:Паскаль (компьютер чĕлхи)]]
[[simple:Pascal]]
[[sk:Pascal (programovací jazyk)]]
[[sl:ProgramskiPaskal jezik(programski paskaljezik)]]
[[sr:Паскал (програмски језик)]]
[[sh:Pascal (programski jezik)]]
9.281

уредување