Разлика помеѓу преработките на „Вештерки“

Одземен 1 бајт ,  пред 8 години
с
Робот: Форматирам ISBN
с (Бот Брише: yi:כישוף (strongly connected to mk:Магија (паранормално)), ca:Bruixa (mitologia) (deleted) Менува: ro:Vrăjitorie)
с (Робот: Форматирам ISBN)
 
== Користена литература ==
* Гордана Стојковска, „Речник на јужнословенска митологија“, 2004, Издавачки центар Три, Скопје ISBN: 9989-918-97-X.
 
== Види исто така ==
2.347

уредувања