Разлика помеѓу преработките на „Конфедерација“

Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: it:Confederazione di stati
с (r2.6.5) (Бот Менува: it:Federazione)
с (r2.7.2) (Бот Менува: it:Confederazione di stati)
[[ar:كونفدرالية]]
[[az:Konfederasiya]]
[[bs:Konfederacija]]
[[bg:Конфедерация]]
[[bs:Konfederacija]]
[[ca:Confederació]]
[[cs:Konfederace]]
[[hr:Konfederacija]]
[[id:Konfederasi]]
[[it:FederazioneConfederazione di stati]]
[[he:קונפדרציה]]
[[ka:კონფედერაცია]]
4.138

уредувања