Разлика помеѓу преработките на „Јазол (единица)“

Додадени 30 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: kk:Түйін (өлшем бірлігі)
с
с (r2.7.2) (Бот Менува: kk:Түйін (өлшем бірлігі))
[[he:קשר (יחידת מידה)]]
[[ka:კვანძი (ნავიგაცია)]]
[[kk:Түйін (өлшем бірлігі)]]
[[kk:Узел]]
[[lv:Mezgls (ātruma mērvienība)]]
[[lb:Knuet (Nautik)]]
5.636

уредувања