Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Мерка-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| pix = 35
| subject =
| qualifier = поврзана со [[стандардизација|стандарди]] или [[мерна единица|мерни единицимерки]]
| category = МерниНикулци никулциза стандарди и мерки
| tempsort = *
| name = Шаблон:Мерка-никулец