Разлика помеѓу преработките на „Комунистичка партија на Советскиот Сојуз“

с
Бришење на "Комсомольский_билет.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од стр...
с (Добавил Партийный и Комсомольский билет , 1989 - История, изменил логотип)
с (Бришење на "Комсомольский_билет.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од стр...)
 
[[Податотека:ПартиБилет КПСС.jpg|thumb|250px|left| Партийный билет, (1989)]]
 
[[Податотека:Комсомольский билет.jpg|thumb|250px|left| [[Комсомол]] билет]]