Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Одземени 7 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: ar:حلمهة
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Менува: ar:تحلل مائي)
с (r2.6.4) (Бот Менува: ar:حلمهة)
[[Категорија:Хемиски реакции]]
 
[[ar:تحلل مائيحلمهة]]
[[bs:Hidroliza]]
[[bg:Хидролиза]]
[[bs:Hidroliza]]
[[ca:Hidròlisi]]
[[cs:Hydrolýza]]
127.201

уредување