Телескоп: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.5) (Бот Додава: ks:دُربیٖن
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.3) (Бот Додава: sn:Chiringakure)
с (r2.6.5) (Бот Додава: ks:دُربیٖن)
[[be:Тэлескоп]]
[[be-x-old:Тэлескоп]]
[[bg:Телескоп]]
[[bs:Teleskop]]
[[bg:Телескоп]]
[[ca:Telescopi]]
[[cs:Dalekohled]]
[[kn:ದೂರದರ್ಶಕ]]
[[ka:ტელესკოპი]]
[[ks:دُربیٖن]]
[[kk:Телескоп]]
[[sw:Darubini]]
4.013

уредувања