Разлика помеѓу преработките на „Хале (Зале)“

Додадени 30 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: eu:Halle (Saxonia-Anhalt)
(Создадена страница со: {{Infobox German location | image_photo = Marktplatz Halle 2010.jpg | image_caption = Марктплац со Црвената кула | Wappen ...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Halle (Saxonia-Anhalt))
[[de:Halle (Saale)]]
[[dsb:Halle (Solawa)]]
[[en:Halle, Saxony-Anhalt]]
[[et:Halle]]
[[en:Halle, Saxony-Anhalt]]
[[es:Halle (Sajonia-Anhalt)]]
[[eo:Halle (Saale)]]
[[eu:Halle (Saxonia-Anhalt)]]
[[fa:هاله (شهر)]]
[[fr:Halle (Saxe-Anhalt)]]
34.422

уредувања