Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Додадени 27 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 31.3.93.50 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot)
[[uk:Ономатопея]]
[[zh:擬聲詞]]
[[ономатопеја]]
Анонимен корисник