Разлика помеѓу преработките на „Физичка величина“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Додава: pa:ਭੌਤਿਕ ਮਾਤਰਾ)
с
Исто така, постојат и физички величини кои не се ниту екстензивни, ниту интензивни — на пример, [[должина]], сила, [[време]].
 
== Поврзано ==
[[Категорија:Физички величини|*]]
* [[Физичка константа]]
 
[[Категорија:Физички величини|* ]]
 
[[ar:كمية فيزيائية]]