Разлика помеѓу преработките на „Уникс“

Додадени 12 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: hy:UNIX
с (r2.5.1) (Бот Брише: hy:Unix)
с (r2.7.1) (Бот Додава: hy:UNIX)
[[be:Unix]]
[[be-x-old:Unix]]
[[bg:Unix]]
[[bs:UNIX]]
[[br:Unix]]
[[bg:Unix]]
[[ca:Unix]]
[[cv:UNIX]]
[[gl:UNIX]]
[[ko:유닉스]]
[[hy:UNIX]]
[[hi:यूनिक्स]]
[[hr:UNIX]]
86.434

уредувања