Разлика помеѓу преработките на „.hr“

Одземени 2 бајти ,  пред 8 години
с
поправка на правопис
(Создадена страница со: {{Infobox Top level domain | name = .hr | background = #CCF | image = | introduced = 1993 | type = ccTLD | status ...)
 
с (поправка на правопис)
==Надворешни врски==
 
* [http://www.dns.hr СтранидцаСтраница на HR-DNS службата]
* [http://www.iana.org/root-whois/hr.htm IANA информации за .hr]
 
457

уредувања