Разлика помеѓу преработките на „Кавал“

Додаден 21 бајт ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: sr:Кавал)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Malzvucnik.png]][[Медија:Sarplaninska ezgija.ogg|''Шарпланинска езгија'' за кавал во изведба на мајстор Миле Коларов]]
 
 
[[Категорија:Македонски народни инструменти]]
[[Категорија:Дрвени дувачки инструменти]]
 
[[bg:Кавал]]