Виолина: Разлика помеѓу преработките

Одземени 180 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
(ситна поправка)
сНема опис на уредувањето
 
== Извори ==
{{reflistнаводи}}
 
[[Категорија:Музички инструменти]]
[[Категорија:Гудачки инструменти]]
[[Категорија:Жичани инструменти]]
[[Категорија:Жичени инструменти]]
[[Категорија:Жичени инструменти]]