Луј де Лабурдоне: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с ([r2.5.2] Бот Додава: ca:Louis-Charles Mahé de La Bourdonnais)
Нема опис на уредувањето
 
Бурџес, Нан и Емс, 2004, ''Светските најзначителни шаховски игри'', Робинсон Паблишинг, Лондон. ISBN 1-84119-905-2
 
{{Никулец за биографија}}
{{Франција-биог-никулец}}
 
[[Категорија:Шахисти]]