Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 50 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Бот Додава: os:Курсчы облæст Менува: pnb:کورسک اوبلاست
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Додава: diq:Kursk Oblast)
с (r2.7.2) (Бот Додава: os:Курсчы облæст Менува: pnb:کورسک اوبلاست)
[[hr:Kurska oblast]]
[[id:Oblast Kursk]]
[[os:Курсчы облæст]]
[[it:Oblast' di Kursk]]
[[he:מחוז קורסק]]
[[no:Kursk oblast]]
[[nn:Kursk oblast]]
[[pnb:کرسککورسک اوبلاست]]
[[pl:Obwód kurski]]
[[pt:Oblast de Kursk]]
5.636

уредувања