Разлика помеѓу преработките на „11 (број)“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Бот Додава: nso:11 (nomoro))
с
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=11|македонски=единаесет|реден=единаесетти|делители=1, 11|фактор=11|римски=XI|бин=1011<sub>2</sub>|хекс=Б16|окт=13<sub>8</sub>|
околина= [[8 (број)|8]] [[9 (број)|9]] [[10 (број)|10]] '''11''' [[12 (број)|12]] [[13 (број)|13]] [[14 (број)|14]]}}
 
457

уредувања