Каталонски јазик: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: az:Katalan dili
с (r2.6.4) (Бот Додава: pa:ਕੈਟਲਨ ਭਾਸ਼ਾ)
с (r2.6.4) (Бот Менува: az:Katalan dili)
[[frp:Catalan]]
[[ast:Catalán]]
[[az:KatalonKatalan dili]]
[[bn:কাতালান ভাষা]]
[[zh-min-nan:Catalunya-gí]]
[[be-x-old:Каталянская мова]]
[[bcl:Katalan]]
[[bg:Каталонски език]]
[[bs:Katalonski jezik]]
[[br:Katalaneg]]
[[bg:Каталонски език]]
[[ca:Català]]
[[ceb:Pinulongang Katalan]]
863

уредувања