Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Езера во Шкотска“

нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Додава: eu:Kategoria:Eskoziako aintzirak)
Оваа категорија всушност содржи '''[[лох]]ови во [[Шкотска]]''' (бидејќи само една природна водна површина во земјата се нарекува „езеро“, а дури и таа по грешка).
 
[[Категорија:ГеографијаРелефни наформи во Шкотска]]
[[Категорија:Езера во Обединетото Кралство|Шкотска]]