Разлика помеѓу преработките на „Голосеменици“

Одземени 57 бајти ,  пред 9 години
Одбиена последната промена во текстот (од 62.162.216.23) и вратена ревизијата 2008218 на Luckas-bot
(Одбиена последната промена во текстот (од 62.162.216.23) и вратена ревизијата 2008218 на Luckas-bot)
Здраво гоце Делчев Демир хисар
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Pseudotsuga menziesii cone.jpg|right|thumb|Шишарките се цветовите на голосемените растенија]]