Разлика помеѓу преработките на „Голосеменици“

Додадени 57 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: pnb:ننگے بی)
Здраво гоце Делчев Демир хисар
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Pseudotsuga menziesii cone.jpg|right|thumb|Шишарките се цветовите на голосемените растенија]]
Анонимен корисник